1 דקות קריאה

הכול התחיל כשאבא שלי נתן דגן ז"ל חלה בסרטן בראש, אז החלטתי לעזוב עבודה טובה כמנהלת במשרה בכירה במרכז הארץ, להיפרד מבני המשפחה בבאר שבע, לעבור לגור עם ההורים שבמושב ולטפל באבא שנתנו לו רק 3  חודשים לחיות. 

זו הייתה תקופה מאתגרת בה הגשמתי לו חלומות אחרונים של מפגשים עם אנשים, בילויים וטיולים, אספנו יחד חוויות של שנים ניהלנו שיחות שלא היו מעולם והתקרבנו מאד. 

כל יום עשינו חיים ,אף שזה היה מאתגר כי אחרי הביופסיה הוא הפך משותק בצד ימין.
 כל יום שוחחנו על המוות, הוא תכנן את הלוויה שלו לפרטי פרטים ויחד עם זאת תכנן את החיים כל יום קדימה. 

"לכי תתעסקי קצת בלהביא חיים"

באותה העת בת השכנים שהייתה בהריון מתקדם והיא כמו אחות קטנה בשבילי, ביקשה שאלווה אותה לחדר לידה בלידה ראשונה, אני, שלא רציתי לעזוב את אבא כי לא ידעתי מתי זה יקרה, סירבתי מיד ,אך היא המשיכה ולחצה ואבא ששמע אמר לי "כבר זמן רב את מתעסקת רק במוות שלי.. לכי תתעסקי קצת בלהביא חיים"

אני התעקשתי שאיני מוכנה לעזוב אותו כי כבר עברו חודשיים ואין לדעת מה ומתי זה יקרה.. והוא הבטיח לי נחרצות  "אני מחכה לך לכי!" וכך היה! 

ליוויתי אותה מתוך אינטואיציה אימהית, אהבה אמיתית ותמיכה אנושית ועבורה זה היה ליווי משמעותי שהפך את הלידה לחוויה.
 אחרי יומיים, בדרך הביתה מבי"ח במרכז הארץ, כשאני עדיין מרוגשת מהחוויה המעצימה שעברתי\ החלטתי שאני חייבת לבדוק מה צריך ללמוד  כדי להיות דולה.

לימודי דולה - מתנת הפרידה מאבי ז"ל

אני זוכרת שהגעתי הביתה בשישי בצהרים, לפני שיצאתי חזרה להורי במבועים, בדקתי במחשב בבית לגבי לימודי דולה ונרשמתי למכללת " ללדת" כבר בדרך, אחרי כשעה ,חזרה אלי נציגת המכללה, משם הכול היסטוריה מרגשת, בדיוק באותו שבוע התחיל קורס.
אני הסברתי שאני מטפלת באבי שיכול כל רגע לסיים את חייו... ואני מחוייבת אליו, חזרו אלי והבטיחו לתמוך בי, להבין את המצב ולבוא לקראתי.
ובשבת תוך כדי טיול בשדות עם עגלת הנכים, סיפרתי את החוויה לאבא ואת השתלשלות הלידה והוא אמר שזה הייעוד שלי לעזור לנשים והוא ממן את הלימודים זוהי מתנת פרידה ממנו.

אחרי שבועיים הוא נפטר כשאני לידו בנשימותיו האחרונות אומרת לו "אבא אני אוהבת אותך" מאז כעשור אני דולה בכירה,סיימתי לימודי דולה והכנה ללידה ועוד קורסי העשרה בתחום המיילדות. 

למדתי ממיילדות מארצות רבות ופיזיותרפיסטיות מהטובות בעולם, ממשיכה כל הזמן להעשיר את עצמי ולהתמקצע בטכניקות חדישות שיטות וכלים פרקטיים לטובת הנשים שאני מלווה לפני הריון תוך כדי לידה ואחריה.

עולם האשה - בית לנשים ועסקים

לפני נ כ-5 שנים הרחבתי ופתחתי את "עולם האישה " בבאר שבע שהוא בית לנשים ועסקים. בעלות עסקים מכל התחומים מגיעות להציג, להרצות ולהיפגש עם נשים.
הבית פתוח לנשים לבוא להרצאות וסדנאות של בעלות עסקים בכלל ובתחום הלידה בפרט, כולל הכנה ללידה בשיטות שונות: "ריקוד הלידה" "אם בדרך" "שותפים ללידה" ועוד.
מתקיימות גם הרצאות וסדנאות בתחום כגון עיסוי תינוקות, יעוץ שינה והורות ראשונה.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.