1 דקות קריאה

בדיוק סיימתי את לימודי התואר השני במינהל עסקים. 

כשנתיים של לימודים אינטנסיביים ועבודה במשרה מלאה, וכמובן בנוסף לכך בית וילדים. הבטחתי לעצמי "לנוח" ולהשתדל לא ללמוד בשנה הקרובה.
חודש חלף, ולאחריו עוד אחד, ובחודש השלישי התחלתי לשאול את עצמי – מה עכשיו? עכשיו עושים משהו "לנפש", משהו מהלב, שונה, קשור ונוגע באנשים, ולא בחברות ומספרים. 

מלימודים של תחום לא מוכר לקליניקה משגשגת

אין לי מושג איך, אבל מצאתי את עצמי במכללת "רידמן", מתעניינת ב...רפלקסולוגיה (אז עוד לא ידעתי בוודאות מה זה). נרשמתי והתחלתי ללמוד, פעמיים בשבוע, בשעות הערב לאחר יום עבודה.
בלימודים גיליתי עולם – מרתק, עמוק, מעניין, סוחף. רציתי לדעת עוד ועוד, להבין יותר, ומצאתי את עצמי לומדת תחומים נוספים כמו דמיון מודרך, ופרחי באך, רייקי, ועוד. 

בסוף השנה השנייה ללימודי הרפלקסולוגיה פתחתי את הקליניקה שלי – לא היה טעם ללמוד מבלי ליישם, ואני רק רציתי כבר לטפל באנשים – לשפר את מצבם, להקל על כאבם ולתת להם הרגשה טובה ואוזן קשבת.

עבדתי במקביל בעבודתי הקבועה, הדפסתי קבלות, הוצאתי כרטיסי ביקור ולראשונה הכרתי את המושג "עוסק פטור". 

לאחר כשנה סיימתי לעבוד בעבודה הקבועה שלי, ויצאתי לדרך חדשה. 

מסלול שלא היה מוכר לי עד כה, שאני יוצרת את מציאות חיי, קובעת את לוחות הזמנים שלי ובונה לי את סדר היום בעצמי, משווקת ומגדילה את מספר הלקוחות שלי, מרחיבה את סל המוצרים ויוצרת לי בידול. 

עד מהרה הקליניקה החלה להתמלא, מפה לאוזן עברו המלצות על הטיפול והחלו להגיע לקוחות.
בקליניקה, שמתי לב שכחלק מהטיפול אנשים היו משתפים אותי במחשבות שלהם, בלבטים, בבעיות בהן נתקלו וכן בקשיים מהם סבלו. 

הדבר חיזק אצלי את התובנה שגוף ונפש קשורים ובלתי ניתנים להפרדה, ומשפיעים אחד על השני. הבנתי שאפשר וצריך לטפל גם בנפש ורק טיפול בגוף אינו מספיק, ובמסגרת טיפול פיזי לא תמיד ניתן להגיע לרבדים אליהם המטופל זקוק. 

התשוקה האמיתית שלי - אימון

השלב הבא היה ללמוד אימון, להתאמן בעצמי, ולגלות את התשוקה האמיתית שלי – לאמן, להעניק את מה שאני קיבלתי מהאימון לעוד הרבה אחרים הזקוקים לכך ולהביא לשיפור, הגשמה, מימוש בכל תחומי החיים.

 אני סבורה שאני חלק מקהילת נשים שיש להן חלום, והן גם זכו להגשים אותו. 

התמיכה שלנו אחת בשניה – בהקשבה, בפרגון, במתן עצה בזמן הצורך, בפגישות משותפות, בהעלאת רעיונות ובעיקר באחווה הזאת המיוחדת לנשים. 

היכולת להכיל ולחבק, להעצים ולהגיד את המילה הנכונה כאשר אנו זקוקות לה.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.